Pierwsza wizyta

Przygotowanie do wizyty

Każda konsultacja niezależnie od tego czego dotyczy powód Twojej wizyty to dłuższa rozmowa. W trakcie takiego spotkania przeprowadzony zostanie szczegółowy wywiad na temat zdrowia, stylu życia, zwyczajów żywieniowych. Jeśli nie będzie przeciwskazań przeprowadzona zostanie analiza składu ciała. Czas wizyty uzależniony jest od jej rodzaju:

 •  

  Standardowa konsultacja diagnostyczna trwa około 50 minut. Przeznaczone jest dla osób, które chciałyby się odchudzić, zmienić swoje nawyki żywieniowe czy zacząć się zdrowo odżywiać. Jest to wizyta także dla osób mających problemy z alergiami, działaniem przewodu pokarmowego czy chorobami dietozależnymi.

 •  

  Konsultacja onkologiczna trwa około 80 minut. Przeznaczone jest dla osób, u których zdiagnozowany został nowotwór: chciałyby się zdrowiej odżywiać, zapobiegać nawrotom choroby, wzmocnić organizm lub mają dolegliwości związane z leczeniem. Więcej szczegółów na temat konsultacji onkologicznej znajdziesz tutaj.

 •  

  Konsultacja bariatryczna trwa około 80 minut. Przeznaczone jest dla osób przygotowujących się do zabiegu lub tych, które zdążyły się poddać operacji. Celem takich spotkań jest przeprowadzenie procesu odchudzania z możliwie jak najmniejszą ilością skutków ubocznych (jak na przykład osłabienie czy wypadanie włosów), zapobieganie zastojom w zrzucaniu kilogramów i efektowne chudnięcie. Więcej na temat konsultacji dla pacjentów bariatrycznych znajdziesz tutaj.

 •  

  Konsultacja alergologiczna trwa około ?? minut. Przeznaczona jest dla osób po wykonanych testach alergicznych, na takim spotkaniu ustalamy plan diety eliminacyjnej, dostaniesz wskazówki dotyczące tego jak komponować posiłki, co jeść, aby zminimalizować skutki alergii. To, kto z pewnością skorzysta z pomocy dietetyka specjalizującego się w alergiach i dietach eliminacyjnych znajdziesz tutaj.

 •  

  Konsultacja kontrolna jest nieco krótsza. Niezależnie od tego na jakiej konsultacji spotkaliśmy się na początku wizyta kontrolna trwa około 20-25 minut. Odbywają się one tak często jak ustalimy na początku, zazwyczaj jest to co około 2-4 tygodni. Na każdej także zostanie zbadany skład Twojego ciała i ewentualnie obwody, aby ocenić postępy.

Analiza składu ciała

Na większości konsultacji poza masą ciała sprawdzone zostanie jaki jest skład Twojego ciała. Zrobione to za pomocą urządzenia wysyłającego niewyczuwalny impuls metodą bioimpedancji – analizatorem składu ciała. Jest to bezbolesne i nieinwazyjne badanie przeznaczone dla osób dorosłych. Przeciwskazaniem jest ciąża, rozrusznik serca, metalowe implanty w ciele lub padaczka.

Indywidualny jadłospis

Po każdej wizycie możesz zdecydować się na ułożenie indywidualnego jadłospisu. Nie jest to konieczne – jeśli wolisz decydować o tym co będziesz jadł na dany posiłek otrzymasz same zalecenia. Decyzja o ułożeniu indywidualnego jadłospisu jest zawsze podejmowana na konsultacji, dosyłany jest on wtedy na adres mailowy w terminie do trzech tygodni lub jeśli ustalono inaczej będziesz mógł go odebrać w przychodni.

Przygotowanie do pierwszej wizyty:

 •  

  Przygotuj dzienniczek żywieniowy: spis spożytych pokarmów z 3-4 dni (w tym jeden dzień wolny) z uwzględnieniem rodzaju i wielkości posiłków wraz z godzinami spożycia. Przykładowo:
  8.00 śniadanie: 2 kromki chleba graham, łyżeczka masła, dwa plastry sera żółtego, dwa liście sałaty, kawa z mlekiem 2% (mleka ok. pół szklanki).
  11.30 II śniadanie: drożdżówka z serem, średni banan, dwie kostki gorzkiej czekolady (70%).

 •  

  Zabierz ze sobą spis wszystkich przyjmowanych leków i suplementów wraz z dawkowaniem.

 •  

  Przynieś kopię dokumentacji medycznej: wypisy ze szpitala, wszystkie inne wyniki badań (jeśli są związane z tematem konsultacji).

 •  

  Wykonaj badania laboratoryjne krwi na czczo: poziom glukozy, insuliny, lipidogram, kwas moczowy, eGFR, ALT, TSH. Wyniki nie starsze niż 3 miesiące *.
  * W przypadku konsultacji pacjentów onkologicznych, bariatrycznych, alergicznych (gdzie jest to powód konsultacji) nie ma konieczności wykonywania wymienionych badań – w razie potrzeby zostaną one zlecone na konsultacji.

Pamiętaj, że jeśli nie przygotujesz się odpowiednio do wizyty, będzie to czas straciny w trakcie konsultacji.